Back to homepage

Etiketë "Milani"

Milani nuk i ndahet Napolit, Tonali bën “heroin” përballë Veronës

Milani nuk i ndahet Napolit, Tonali bën “heroin” përballë Veronës

Milani ka mundur të marrë një trepikësh të artë mbrëmjen e së dielës përballë Veronës, duke ndjekur të njëjtin ritëm me kryesuesit e Napolit dhe Atalantas. Kuqezinjtë kaluan në avantazh në minutën nëntë të takimit, pas një autogoli të Velosos.

Read Full Article
Notat e lojtarëve: Verona 1-3 Milan, Tonali fantastik

Notat e lojtarëve: Verona 1-3 Milan, Tonali fantastik

Milani triumfoi 3-1 ndaj Hellas Veronës në kuadër të javës së 36-të në Serie A. Golat për Rossonerët i shënuan Sandro Tonali me dy dhe Alessandro Florenzi, ndërsa për vendasit shënoi Davide Faraoni. Milani ishte ekip më i mirë në

Read Full Article