Back to homepage

Etiketë "Miroslav Lajçak"

Deputeti ukrainas: Nëse Serbia pushton Kosovën, ne duhet të mbrojmë kosovarët

Deputeti ukrainas: Nëse Serbia pushton Kosovën, ne duhet të mbrojmë kosovarët Updated

Deputeti ukrainas dhe njëherësh anëtar i delegacionit ukrainas në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës, Oleksiy Goncharenko ka reaguar lidhur me situatën aktuale në veri të Kosovës. Goncharenko përmes një postimi në Twitter shkroi se Ukraina duhet të mbrojë kosovarët

Read Full Article
Lajçak nga Ohri: Agresioni rus në Ukrainë është tragjedi

Lajçak nga Ohri: Agresioni rus në Ukrainë është tragjedi

I dërguari i posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak në intervistë për TV21 tha se agresioni rus në Ukrainë ka krijuar një moment të ri, të cilin vendet e Ballkanit Perëndimor duhet ta shfrytëzojnë. Lajçak tha se nuk

Read Full Article