Kthehu në faqen kryesore

Etiketa "n2023ttsv"

Një mori dezinformatash për Ukrainën në një video që promovon narrativë pro-ruse

Një mori dezinformatash për Ukrainën në një video që promovon narrativë pro-ruse

Gazetarja kontroverse Lara Logan bëri një sërë pretendimesh të pabazuara për luftën në Ukrainë dhe agresionin rus në një program mëngjesi në televizionin amerikan, të cilat pothuajse përputhen plotësisht me narrativat dezinformuese ruse për Ukrainën dhe Perëndimin. Po shqyrtojmë një postim të publikuar në

Read Full Article
“Ditët e Rusisë” në Shkup dhe Sofje, MPJ bullgare reagoi për përhapjen e dezinformatave nga ambasadorja ruse

“Ditët e Rusisë” në Shkup dhe Sofje, MPJ bullgare reagoi për përhapjen e dezinformatave nga ambasadorja ruse

Ambasadat e Rusisë në Shkup dhe Sofje kanë shënuar së fundmi festën kombëtare të Federatës Ruse “Ditët e Rusisë”, duke organizuar pritje në dy kryeqytetet ku kanë dërguar mesazhe skandaloze për agresionin ushtarak rus kundër Ukrainës Ministria e Punëve të

Read Full Article
“Rusia vetëm po mbron veten” – narrativa kryesore dezinformuese në muajin maj

“Rusia vetëm po mbron veten” – narrativa kryesore dezinformuese në muajin maj

Dita e Fitores mbi Fashizmin, 9 maji, ishte rasti që presidenti rus Vladimir Putin të shprehte narrativën kryesore të dezinformimit në maj, krahas një sërë të tjerash, që është se Rusia është viktimë në luftën me Ukrainën, sepse ajo vetëm

Read Full Article
BE-ja u ka bërë thirrje rrjeteve sociale që të raportojnë përmbajtjen e krijuar nga inteligjenca artificiale

BE-ja u ka bërë thirrje rrjeteve sociale që të raportojnë përmbajtjen e krijuar nga inteligjenca artificiale

Si pjesë e një përpjekjeje më të gjerë për të luftuar dezinformimin rus, BE-ja i ka kërkuar Facebook-ut dhe platformave të tjera që të vendosin më shumë burime në përmbajtjen e kontrollit të fakteve në Evropën Lindore, ku fushatat e

Read Full Article
Nuk është e vërtetë që qeveria e Ukrainës po kërcënon të nisë sulme terroriste në mbarë Evropën

Nuk është e vërtetë që qeveria e Ukrainës po kërcënon të nisë sulme terroriste në mbarë Evropën

Në klipin e videos që u keqinterpretua në postim, Podoljak flet për një situatë hipotetike në të cilën BE-ja do të ndalonte së ndihmuari Ukrainën dhe shpjegon se çfarë do të ndodhte në Evropë nëse ndërpritet ndihma për armë. Por

Read Full Article

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare