Back to homepage

Etiketë "Negociata"

Fillojnë bisedimet Rusi – Ukrainë

Fillojnë bisedimet Rusi – Ukrainë

Bisedimet midis zyrtarëve rusë dhe ukrainas filluan të hënën në kufirin me Bjellorusinë, ndërsa izolimi diplomatik dhe ekonomik i Rusisë po thellohet, në ditën e pestë të agresionit mbi Ukrainën, sulmi më i madh ndaj një shteti evropian që nga

Read Full Article
Delegacioni ukrainas mbërrin në kufirin me Bjellorusinë për bisedime me Rusinë

Delegacioni ukrainas mbërrin në kufirin me Bjellorusinë për bisedime me Rusinë

Delegacioni  Ukrainas ka mbërritur në kufirin me Bjellorusinë  për bisedime  me përfaqësuesit rus, që do të fokusohen në arritjen e një armëpushimi  të menjëhershëm. Delegacioni ukrinas do të përfaqsohet nga Ministria e Mbrojtjes Oleksiy Reznikov, këshilltarin e shefit të zyrës

Read Full Article
Ukraina pranon bisedimet me Rusinë, caktohet vendi

Ukraina pranon bisedimet me Rusinë, caktohet vendi

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka bërë të ditur se ka pranuar që të bisedojë me zyrtarët rus rreth çështjes së luftimeve. Ai tha se në vendi se ku do të mbahet takimi është në kufirin Ukrainë – Bjellorusi, përkatësisht

Read Full Article