Back to homepage

Etiketë "Negociatat"

“Përplasje”, për negociatat. Opozita kërkon dorëheqje, Qeveria: Po nxitoheni

“Përplasje”, për negociatat. Opozita kërkon dorëheqje, Qeveria: Po nxitoheni

VMRO – DPMNE, partia kryesore opozitare në Maqedoninë e Veriut, bën përgjegjëse qeverinë e Dimitar Kovaçevskit për dështimin e çeljes së negociatave me BE-në. Opozita kërkoi dorëheqjen e qeverisë pasi sipas saj u negociua plani francez duke anashkaluar Kuvendin. “Maqedonia

Read Full Article
Ukraina kërkon një armëpushim të menjëhershëm nga Rusia dhe tërheqje të trupave

Ukraina kërkon një armëpushim të menjëhershëm nga Rusia dhe tërheqje të trupave

Ukraina ka kërkuar një armëpushim të menjëhershëm rus dhe tërheqje të trupave pasi një delegacion i Kievit mbërriti për bisedime me negociatorët rusë në ditën e pestë të agresionit të Kremlinit mbi Ukrainë. “Çështja kryesore e bisedimeve është një armëpushim

Read Full Article