Back to homepage

Etiketë "Nevzat Bejta"

Mbledhja në BDI-së në Gostivar. Prononcohen  Bejta e Hasani

Mbledhja në BDI-së në Gostivar. Prononcohen Bejta e Hasani Updated

Në zyrat e degës së Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar, sonte është mbajtur mbledhja e thirrur nga kryetari Valdet Xhaferi në përbërje të zgjeruar, njofton Flaka. Në mbledhje kanë marrë pjesë edhe anëtarët e kryesisë Nevzat Bejta e Talat

Read Full Article
BDI, ‘Grupi i Zjarrit’ me Plan B. Nga interpelanca e ministrave e deri tek partia e re politike!

BDI, ‘Grupi i Zjarrit’ me Plan B. Nga interpelanca e ministrave e deri tek partia e re politike!

Nuk jemi kundër Ahmetit, qëllimi është ta shpëtojmë BDI dhe Ahmetin që lideri të mos e përjetoj fatin e Arben Xhaferit dhe Meduh Thaçit, respektivisht me partinë udhëheq Artan Grubi, ndërsa Ahmeti është vetëm kryetar formal, thonë të pakënaqurit në

Read Full Article
Kërkesë publike drejtuar liderit Ahmeti nga i ashtuquajturi “Grupi i Zjarrit”

Kërkesë publike drejtuar liderit Ahmeti nga i ashtuquajturi “Grupi i Zjarrit” Updated

I ashtuquajturi “Grupi i Zjarrit” nëpërmjet një komunikate të nënshkruar nga disa funksionarë kanë ngritur zërin duke kërkuar nga lideri i BDI-së, Ali Ahmeti që të gjejë zgjidhje për ruajtjen e unitetit partiak. Konstatojnë se: -Në BDI gati per dy

Read Full Article
Bejta: Urime Kosovë, qindra e mijëra vjet festofsh datën e mëvetësimit

Bejta: Urime Kosovë, qindra e mijëra vjet festofsh datën e mëvetësimit

Nënkryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim – BDI, Nevzat Bejta përmes një postimi në Fejsbuk, u është bashkuar urarave të shumta për ditën e pavarësisë së Kosovës, 17 shkurtin. “Sot është një ditë e madhe për Kombin shqiptar. Kosova kremton

Read Full Article