Back to homepage

Etiketë "Oмикрон"

Досега потврден само еден случај на омикрон во државата

Досега потврден само еден случај на омикрон во државата

Со секвенционирање на вирусот SarsCoV2 досега сојот омикрон е детектиран само кај еден пациент кој во државата пред извесно време се вратил од Велика Британија, соопшти синоќа Министерството за здравство, посочувајќи дека утврдување на присуство на сој на корона вирусот

Read Full Article