Back to homepage

Etiketë "Olaf Scholz"

Scholz: Ju duam në BE, jam në anën tuaj

Scholz: Ju duam në BE, jam në anën tuaj

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka përshëndetur votimin e propozimit francez në parlamentin maqedonas që i jep mundësi hapjes së negociatave me Bashkimin Europian. Ne duam që të jeni anëtar të unionit, shkruan kancelari gjerman në një status në rrjetin social

Read Full Article
Scholz letër Shkupit: Duam t’ju kemi në BE

Scholz letër Shkupit: Duam t’ju kemi në BE Updated

Kancleari gjerman Olaf Scholz përmes një letre drejtuar autoriteteve dhe qytetarëve të Shkupit ka bërë thirrje që të pranohet propozimi francez që i hap rrugë nisjes së negociatave për anëtarësim në BE. Kujtojmë se propozimi francez ka nxitur protesta masive

Read Full Article
Maqedonia e Veriut fuqishëm e përkushtuar ndaj politikës së dyerve të hapura të NATO-s

Maqedonia e Veriut fuqishëm e përkushtuar ndaj politikës së dyerve të hapura të NATO-s

Presidenti Stevo Pendarovski sot ka takuar kancelarin e Republikës Federale të Gjermanisë, Olaf Scholz, në kuadër të pjesëmarrjes së tij në Samitin e NATO-s, i cili po mbahet në Madrid. Në takim u bisedua për bashkëpunimin bilateral ndërmjet Maqedonisë së

Read Full Article
Kancelari gjerman Scholz shkon në Kiev dhe Moskë, në përpjekje për zbutjen e tensioneve

Kancelari gjerman Scholz shkon në Kiev dhe Moskë, në përpjekje për zbutjen e tensioneve

Kancelari gjerman Olaf Scholz shkon në Ukrainë dhe Rusi këtë javë në një përpjekje për të ndihmuar në zbutjen e tensioneve të përshkallëzuara pasi zyrtarët e zbulimit perëndimor paralajmëruan se Rusia mund të ndërmarrë një sulm rus ndaj Ukrainës brenda

Read Full Article