Back to homepage

Etiketë "Oliver Varhej"

Varhelyi: Marrëveshja Shkup – Sofje uli tensionet

Varhelyi: Marrëveshja Shkup – Sofje uli tensionet

Pas publikimit të raportit tê Komisionit Europian mbi ecurinë e Maqedonisë së Veriut në rrugën e integrimit europian, komisioneri për fqinjësinë dhe zgjerimin, Oliver Varhelyi ka deklaruar për Klan Maqedonia, se marrëveshja politike e arritur midis Maqedonisë së Veriut dhe

Read Full Article
“Skriningu”, Varhelyi: Vendi të përqendrohet në reforma

“Skriningu”, Varhelyi: Vendi të përqendrohet në reforma

Sot në Bruksel vazhdon mbledhja  për Kapitullin 24, Drejtësi, Liri dhe Siguri, në të cilën Komisioni Evropian do ta prezantojë korpusin e ri të BE-së  të miratuar në periudhën pas vitit 2018-2019, ndërsa javën e ardhshme vazhdojnë mbledhjet për kapitullin

Read Full Article
Varhej: Maqedonia e Veriut dhe Greqia tejkaluan problemin, presim që Bullgaria ta bëj të njëjtën gjë

Varhej: Maqedonia e Veriut dhe Greqia tejkaluan problemin, presim që Bullgaria ta bëj të njëjtën gjë

Eurokomisari për Zgjerim në BE, Oliver Varhej në video-mesazhin e tij në “Forumin për Dialog të Presëpës” tha se shpreson që të gjendet zgjidhje për kontestin Shkup-Sofje, ashtu siç u gjet zgjidhje me kontestin që kishte Greqia me Maqedoninë e

Read Full Article