Back to homepage

Etiketë "Open Balkan"

Ballkani i Hapur, Kovaçevski: Ndihmojmë vendet tona nëse do ketë mungesa ushqimore

Ballkani i Hapur, Kovaçevski: Ndihmojmë vendet tona nëse do ketë mungesa ushqimore Updated

Përballë një dimri të vështirë siç po paralajmërohet nga liderët e vendeve evropiane, vendet e Ballkanit Perëndimor të angazhuar në nismën “Ballkani i Hapur” janë angazhuar për të ndihmuar njëri-tjetrin në rast se përballen me mungesa të furnizimeve ushqimore. Kështu

Read Full Article
Open Balkan, vendoset tabela e parë në “Tabanoc”

Open Balkan, vendoset tabela e parë në “Tabanoc”

Në vendkalimin kufitar Tabanoc, në hyrje në Maqedoninë e Veriut, Drejtoria Doganore e Maqedonisë së Veriut vendosi tabelën e parë për lentën e gjelbër për Ballkanin e Hapur e që sipas qeverisë, është një nga projektet e para që japin

Read Full Article
“Open Balkan”, në Tiranë vazhdon takimi mes tre liderëve

“Open Balkan”, në Tiranë vazhdon takimi mes tre liderëve

Sot në Tiranë vijon nënshkrimi i disa marrëveshjeve në kuadër të Ballkanit të Hapur mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, kryeministrit të Maqedonisë së Veriut , Zoran Zaev dhe presidentit të Serbisë Aleksandar Vuqiç, përcjell TV21 Sot është paraparë nënshkrimi

Read Full Article