Back to homepage

Etiketë "Opinion"

Dimovski dhe dilemat e tij hamletiane!

Dimovski dhe dilemat e tij hamletiane!

Shkruan: Driton ZENKU Nga viti 2006 deri në vitin 2020 ka qenë deputet në Kuvedin e Maqedonisë së Veriut. Ka qenë eksponent i lartë i partisë maqedonase, VMRO-DPMNE. Ilija Dimovski iu drejtua me një shkrim në rrjetet sociale shefit të

Read Full Article
Kush i pari bani?

Kush i pari bani?

Opinion nga Driton Zenku Të gjithë ne kemi kaluar nëpër bankat shkollore, kemi qenë të angazhuar në kolektivitete të ndryshme në punë, ndonjë aktivitet të lirë apo organizime të tjera. Flas për vete, por sigurisht të gjithë ne kemi pasur

Read Full Article
Edi Rama në Bruksel e tha të vërtetën

Edi Rama në Bruksel e tha të vërtetën

Opinion nga: Driton ZENKU “Qytetarët e Kosovës janë marrë peng dhe nuk lejohet të lëvizin. Kryeministri Rama në Bruksel: Nuk pres të zgjidhet asgjë në Bullgari. Rama në Bruksel: Bullgaria po mban peng dy vende të NATO-s. Rama ia thotë

Read Full Article
Talat, Talat, Talat… VMRO-DPMNE luftë permanente kundër Kryeparlamentarit Xhaferi

Talat, Talat, Talat… VMRO-DPMNE luftë permanente kundër Kryeparlamentarit Xhaferi

Editorial – Redaksia Flaka VMRO-DPMNE ka nisur një luftë permanente kundër kryeparlamentarit, Talat Xhaferi. Se është kështu, tregon fakti që eksponentë të lartë të kësaj partie, shkojnë aq larg sa ta quajn ushtrues detyre, kryetar Parlamenti, shkruan Flaka Në këtë

Read Full Article
OPINION | Këta s’janë gazetarë, por argatë që përdoren nga partitë!

OPINION | Këta s’janë gazetarë, por argatë që përdoren nga partitë!

Nga Enver Robelli Kushdo që e ka bërë krimin e publikimit të të dhënave personale të qytetarëve të Shqipërisë, duhet të dënohet me krejt ashpërsinë e ligjit. Kjo është njëra anë. Ana tjetër është po aq e tmerrshme: listat e

Read Full Article