Back to homepage

Etiketë "Ora"

Në pritje të vendimit se a do të kemi vazhdim të kohës verore!

Në pritje të vendimit se a do të kemi vazhdim të kohës verore!

Ministria e Ekonomisë në Maqedoninë e Veriut është ende duke analizuar mundësinë e vazhdimit të orës verore edhe gjatë dimrit, megjithëse ministri i këtij dikasteri Kreshnik Bekteshi paralajmëroi se vendimi duhet të jetë gati deri në fund të javës. Është

Read Full Article
Akrepat e orës së shpejti do të lëvizin prapa

Akrepat e orës së shpejti do të lëvizin prapa

Akrepat e orës së shpejti do të lëvizin prapa, duke na dhënë një orë shtesë gjumë. Dy herë çdo vit orët tona ndryshojnë për një orë para ose prapa dhe njerëzit fitojnë ose humbin një orë gjumë. Këtë vit, më

Read Full Article
Pranvera fillon nesër, ja kur do të ndryshohet ora!

Pranvera fillon nesër, ja kur do të ndryshohet ora!

Pranvera fillon nesër në ora 16 e 33 minuta. Në të njëjtë kohë në hemisferën jugore fillon vjeshta. Për ditën e parë të pranverës, e cila do të zgjat 12 orë e 5 minuta, meteorologët parashikojnë mot me diell dhe

Read Full Article