Back to homepage

Etiketë "Papa Françesku"

“Ju lutemi, mos e çoni njerëzimin në shkatërrim”, thirrja e Papa Françeskut për liderët botërorë

“Ju lutemi, mos e çoni njerëzimin në shkatërrim”, thirrja e Papa Françeskut për liderët botërorë

Papa Françesku i ka bërë thirrje liderëve botërorë për të kërkuar një zgjidhje diplomatike për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë. “Ndërsa furia e vdekjes dhe shkatërrimit vazhdojnë, duke nxitur një përshkallëzim që është gjithnjë e më i rrezikshëm për

Read Full Article
Myftiu i Shqipërisë i kërkon takon Papa Françeskut mbështetje për pavarësinë e Kosovës

Myftiu i Shqipërisë i kërkon takon Papa Françeskut mbështetje për pavarësinë e Kosovës

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Hoxhë Bujar Spahiu, ka vizituar shtetin e Vatikanit, nga ku u prit në një audiencë të veçantë, me ftesë të Papa Françeskut. Kryetari Spahiu gjatë audiencës i kërkoi Papa Françeskut mbështetjen e shtetit të

Read Full Article
A do të dëgjojë Putin porosinë e Papa Françeskut?

A do të dëgjojë Putin porosinë e Papa Françeskut?

Papa Françesku bëri thirrje për paqe në Ukrainë gjatë lutjes së tij në Sheshin e Shën Pjetrit të dielën, duke i quajtur sulmet e Rusisë një “agresion të papranueshëm” kundër Ukrainës. Por, a do të dëgjojë Putin këtë porosi të

Read Full Article