Back to homepage

Tag "PD"

Javë vendimtare për përplasjet në PD

Javë vendimtare për përplasjet në PD

Java e ardhshme do të jete decizive për dy pjesët e ndara të Partisë Demokratike. Kjo pasi KQZ do të marrë vendim se komisionerët e cilës palë do të pranojë si përfaqësues zyrtarë të Partisë Demokratike, për zgjedhjet e ardhshme

Read Full Article
Zgjedhjet në PD/ Nuk ka surpriza, Berisha rizgjidhet kryetar i ri i Partisë Demokratike

Zgjedhjet në PD/ Nuk ka surpriza, Berisha rizgjidhet kryetar i ri i Partisë Demokratike

Ish-kryeministri Sali Berisha është rizgjedhur pas nëntë vitesh kryetar i Partisë Demokratike, në zgjedhjet e zhvilluara ditën e sotme nga Komisioni i Rithemelimit. Në garë për këtë post ishin ish-kryeministri Sali Berisha dhe ish-kryetari i PD-së në Kukës, Ibsen Elezi.

Read Full Article
Pas Gjekmarkajt dhe Açkës, edhe Grida Duma jep dorëheqjen nga PD

Pas Gjekmarkajt dhe Açkës, edhe Grida Duma jep dorëheqjen nga PD

Grida Duma vendosi të japë dorëheqjen si nënkryetare e PD-së këtë të mërkurë, pas Agron Gjekmarkajt dhe Flutura Açkës. Ajo shprehet se ky është një vendim i domosdoshëm për demokratët. Grida me fjalë të ashpra ndaj kryedemokratit Lulzim Basha tha

Read Full Article
Berisha: Sot ka një opozitë të vërtetë në Shqipëri! Do garoj për kryetar të PD-së

Berisha: Sot ka një opozitë të vërtetë në Shqipëri! Do garoj për kryetar të PD-së

Ish-kreu i PD-së, Sali Berisha tha këtë të mërkurë se do të garojë në zgjedhjet për kryetar në PD dhe se nuk do të krijohet parti tjetër. “Me humbjen e partisë aksionet ranë në shifra  të mjera, por vendimi i

Read Full Article
Ylli Rakipi: Ka ardhur momenti që Luli Basha të merret zvarrë

Ylli Rakipi: Ka ardhur momenti që Luli Basha të merret zvarrë

Në lidhje me situatën e krijuar në Partinë Demokratike pas zgjedhjeve të 6 Marsit ku PD doli forcë e 3-të, gazetari Ylli Rakipi ka komentuar në emisionin Opinion në Tv Klan se ka ardhur momenti që në këtë parti të

Read Full Article