Back to homepage

Etiketë "PD"

Humbja në zgjedhjet e 6 marsit, Basha: Secili të mbajë përgjegjësi! Duhet të bëjmë ndryshime

Humbja në zgjedhjet e 6 marsit, Basha: Secili të mbajë përgjegjësi! Duhet të bëjmë ndryshime

Në mbledhjen me krerët e degëve për analizën dhe rezultatin e zgjedhjeve të 6 marsit, Lulzim Basha tha se secili duhet të mbajë përgjegjësi, duke nisur nga ai vetë. Ndër të tjera tha se për një parti më të fortë

Read Full Article
Kryesia e PD-së përjashton përfundimisht Sali Berishën dhe deputetët që e mbështesin atë

Kryesia e PD-së përjashton përfundimisht Sali Berishën dhe deputetët që e mbështesin atë

Sali Berisha është përjashtuar përgjithmonë nga Partia Demokratike. Kryesia e PD-së i ka hequr ish-liderit demokrat dhe të drejtën për të qenë anëtar i thjeshtë i partisë. Në një mbledhje maratonë të kryesisë, që ka nisur në orën 19:00 të

Read Full Article
Skenë lufte apo kryeqyteti shqiptar? Pamjet e rënda të protestës së thirrur nga Berisha

Skenë lufte apo kryeqyteti shqiptar? Pamjet e rënda të protestës së thirrur nga Berisha

Skenë lufte apo kryeqyteti shqiptar, Tirana, është pyetja që mund t’ju vijë në mendje kur shikoni fotot e kësaj të shtune, nga situata e krijuar prej protestës në selinë blu. Kjo e shtunë ka shënuar kulmin e një lëvizje që

Read Full Article
Selia e PD-së skenë krimi! Ja kronologjia e ngjarjeve sot | FOTO – VIDEO

Selia e PD-së skenë krimi! Ja kronologjia e ngjarjeve sot | FOTO – VIDEO

Selia e Partisë Demokratike është rrethuar me shiritin e verdhë të policisë, pasi zona tashmë konsiderohet skenë krimi. Në ambientet e PD-së, protestuesit demokratë përdorën dhunë, duke thyer dyert dhe dritaret e godinës. Dëmet materiale janë të shumta, ndërsa disa

Read Full Article
Kadilli kërkon ndalimin e kandidimit të Bashës dhe Berishës për në krye të PD-së

Kadilli kërkon ndalimin e kandidimit të Bashës dhe Berishës për në krye të PD-së

Ish-kandidati për kryetar në Partinë Demokratike, Fatbardh Kadailli këtë 11 dhjetor në fjalën e tij nga podiumi i Kuvendit Kombëtar ka kërkuar që kryetari aktual i PD-së Lulzim Basha, ashtu edhe lideri historik Sali Berisha të përjashtohen nga gara për

Read Full Article