Back to homepage

Etiketë "Protesta"

Ambasadori austriak në SHBA për protestën në Beograd: Bota do ta kujtojë këtë

Ambasadori austriak në SHBA për protestën në Beograd: Bota do ta kujtojë këtë

Ambasadori i Austrisë, Martin Weiss në SHBA ka reaguar në rrjetin “Twitter” pas protestës të së premtes në Beograd në përkrahje të Rusisë. “Pra, ju po protestoni në mbështetje të dikujt që sulmon fqinjin e tij, vret mijëra civilë gjatë

Read Full Article
Rusi: Protesta kundër luftës në Ukrainë, 3,500 të arrestuar

Rusi: Protesta kundër luftës në Ukrainë, 3,500 të arrestuar

Rreth 3,500 protestues kundër luftës në Ukrainë janë arrestuar sot në të gjithë Rusinë, sipas agjencisë ruse të lajmeve Interfax duke cituar ministrinë e brendshme. Rreth 2,500 njerëz morën pjesë në protestat në Moskë të dielën, nga të cilët 1,700

Read Full Article
Rreth 2,000 protestues të arrestuar në Rusi

Rreth 2,000 protestues të arrestuar në Rusi

Autoritetet ruse kanë arrestuar rreth 2,000 qytetarë që kanë marrë pjesë në protesta kundër pushtimit rus të Ukrainës. Siç raportohet, deri më tani numri i të arrestuarave ka shkuar në mbi 5,000 persona. Arrestimet janë kryer në 48 qytete të

Read Full Article
Sot do të mbahen dy protesta të ndara në Shkup

Sot do të mbahen dy protesta të ndara në Shkup

Sot do të mbahen dy protesta të ndara në Shkup. Do të organizohet marsh protestues për tashmë të ndjerin Rexhail Qerimi i cili akuzohej në rastin “Alfa”, përcjell Flaka Protesta do të fillojë në sheshin “Skënderbeu” në Shkup dhe pritet

Read Full Article
Selia e PD-së skenë krimi! Ja kronologjia e ngjarjeve sot | FOTO – VIDEO

Selia e PD-së skenë krimi! Ja kronologjia e ngjarjeve sot | FOTO – VIDEO

Selia e Partisë Demokratike është rrethuar me shiritin e verdhë të policisë, pasi zona tashmë konsiderohet skenë krimi. Në ambientet e PD-së, protestuesit demokratë përdorën dhunë, duke thyer dyert dhe dritaret e godinës. Dëmet materiale janë të shumta, ndërsa disa

Read Full Article