Back to homepage

Etiketë "Putin"

Putin thotë se nuk do të dërgojë rekrutë në Ukrainë

Putin thotë se nuk do të dërgojë rekrutë në Ukrainë

“Më lejoni të theksoj se ushtarët që kryejnë shërbimin ushtarak, nuk marrin dhe nuk do të marrin pjesë në armiqësi… Për detyrat e caktuara zgjidhen vetëm ushtarakë profesionistë”, tha ai në videon e publikuar më 8 mars. “Më lejoni të

Read Full Article
Putin dhe Macron zhvillojnë një tjetër bisedë telefonike

Putin dhe Macron zhvillojnë një tjetër bisedë telefonike

Presidenti rus Vladimir Putin po zhvillon bisedime me homologun e tij francez Emmanuel Macron, raporton televizioni shtetëror rus. Herën e fundit që dyshja folën, në fillim të kësaj jave, pala franceze tha se nuk kishte pasur asgjë inkurajuese në bisedën

Read Full Article