Back to homepage

Etiketë "Rasti Alfa"

Rexhail Qerimi në vitet e 80-ta kishte vuajtur burg për arsimin shqip në Kumanovë

Rexhail Qerimi në vitet e 80-ta kishte vuajtur burg për arsimin shqip në Kumanovë

Në moshën 53 vjeçare ndërroi jetë Rexhail Qerimi. Ish ushtari i UÇK-së dhe ish i burgosur në vitet e 80-ta për paralelet shqipe në Kumanovë, gjeti vdekjen në kërkim të drejtësisë për rastin “Alfa”, shkruan Alsat. Qerimi ishte arrestuar në

Read Full Article
Vdekja e Rexhail Qerimit, ja çfarë thonë nga Prokuroria

Vdekja e Rexhail Qerimit, ja çfarë thonë nga Prokuroria Updated

Përmes një komunikate për media Prokuroria Publike Themelore e Maqedonisë së Veriut ka deklaruar se nuk ka janë hasur shenja dhune te i ndjeri Rexhail Qerimi. “Është konstatuar se personi ka pasur histori paraprake të sëmundjes, ndërsa mjekët nga Ndihma

Read Full Article
Ndërroi jetë duke pritur drejtësi!

Ndërroi jetë duke pritur drejtësi!

Ndërron jetë Rexhail Qerimi, i dënuar me burg të përjetshëm në rastin “Alfa”. Rrethanat e vdekjes akoma nuk janë konstatuar zyrtarisht, por sipas burimeve të Alsat brenda qelisë ku po vuante dënimin me burg, Qerimi, mësohet se ka humbur ndjenjat

Read Full Article