Back to homepage

Etiketë "Real Madrid"

Chelsea fiton garën me Realin për adoleshentin amerikan

Chelsea fiton garën me Realin për adoleshentin amerikan

Chelsea është shumë pranë nënshkrimit të Gabriel Slonina. Portieri 18 vjeçar luan në Amerikë me Chicagon dhe në garë gjithashtu për Sloninën është edhe Real Madrid. Pavarësisht interesimit të Madrilenëve, “Blutë e Londrës” kanë arritur marrëveshjen me klubin Amerikan dhe

Read Full Article
Momenti kur eskaloi situata në “El Clasico”

Momenti kur eskaloi situata në “El Clasico”

Barcelona ka shënuar fitore ndaj Real Madridit në “El Clasicon” e cila u zhvillua në Las Vegas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Katalonasit triumfuan minimalisht 0:1 ndaj “Los Blancos”, në ndeshjen që filloi në orën pesë të mëngjesit me

Read Full Article
E fundit nga sporti, Eder Militao rinovon kontratën me Real Madridin

E fundit nga sporti, Eder Militao rinovon kontratën me Real Madridin

Eder Militao dhe Real Madridi kanë arritur marrëveshje për vazhdim të bashkëpunimit. “Marca” ka raportuar këtë të shtunë se mbrojtësi brazilian tashmë e ka zgjatur kontratën deri në vitin 2028, transmeton Gazeta Express. Militao me kontratën e re thuhet se

Read Full Article
Atletico fiton derbin ndaj Realit

Atletico fiton derbin ndaj Realit

Atletico Madrid ka fituar ndaj Real Madridit me rezultat 1-0, në kuadër të javës së 35-të në La Liga. Golin e vetëm dhe të fitores për Atleticon e shënoi Yannick Carrascon, në minutën e 40-të. Në pjesën e dytë, Real

Read Full Article
Barcelona e “etur” për të shënuar. Rezultati aktual i takimit është 0:4

Barcelona e “etur” për të shënuar. Rezultati aktual i takimit është 0:4

Vjen goli i tretë në takimin ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës, duel ky në kuadër të xhiros së 29’të në La Liga. Golin e tretë për klubin e Barcelonës e ka realizuar, Torres në minutën e 47’të të takimit. Pasoi

Read Full Article