Back to homepage

Etiketë "Rexhail Qerimi"

Shkup, të premten organizohet marsh për nder të Rexhail Qerimit

Shkup, të premten organizohet marsh për nder të Rexhail Qerimit

Të premten do të organizohet marsh protestues për nder të të ndjerit Rexhail Qerimit, i dënuari për rastin “Alfa” si dhe për disa raste gjyqësore, për të cilat protestuesit kërkojnë hetim ndërkombëtar. Protesta do të nis në “Sheshin Skenderbeu” në

Read Full Article
Motra e Rexhailit: Vëllaun e morën me thesë në kokë, na e sollën me qefin

Motra e Rexhailit: Vëllaun e morën me thesë në kokë, na e sollën me qefin

KUMRIJE REXHEPI, MOTRA E REXHAIL QERIMIT: NA E MORËN, NA E RRAHËN, E MALTRETUAN, E BËNË GJYSËM NJERI “Na e morën, na e rrahën, e maltretuan, e bënë gjysëm njeri. Na djegën për së gjalli. Ne do dalim në protesta

Read Full Article
Rexhail Qerimi në vitet e 80-ta kishte vuajtur burg për arsimin shqip në Kumanovë

Rexhail Qerimi në vitet e 80-ta kishte vuajtur burg për arsimin shqip në Kumanovë

Në moshën 53 vjeçare ndërroi jetë Rexhail Qerimi. Ish ushtari i UÇK-së dhe ish i burgosur në vitet e 80-ta për paralelet shqipe në Kumanovë, gjeti vdekjen në kërkim të drejtësisë për rastin “Alfa”, shkruan Alsat. Qerimi ishte arrestuar në

Read Full Article
Ndërroi jetë duke pritur drejtësi!

Ndërroi jetë duke pritur drejtësi!

Ndërron jetë Rexhail Qerimi, i dënuar me burg të përjetshëm në rastin “Alfa”. Rrethanat e vdekjes akoma nuk janë konstatuar zyrtarisht, por sipas burimeve të Alsat brenda qelisë ku po vuante dënimin me burg, Qerimi, mësohet se ka humbur ndjenjat

Read Full Article
Vëllai i Rexhail Qerimit: Ai nuk kishte probleme shëndetësore! Nuk arritën ta dërgojnë në spital

Vëllai i Rexhail Qerimit: Ai nuk kishte probleme shëndetësore! Nuk arritën ta dërgojnë në spital Updated

Vëllai i të ndjerit Rexhail Qerimi, Jetulla Qerimi në një deklaratë për TV21 tha se vëllai i tij ka qenë padrejtësisht i dënuar në rastin “Alfa”. Ai thotë se pas mesnate ka marrë lajmin për vdekjen e tij, ndërsa thekson

Read Full Article