Back to homepage

Etiketë "Richard Grenell"

Grenell: Rusët duhet të jenë shumë të kënaqur me Kurtin

Grenell: Rusët duhet të jenë shumë të kënaqur me Kurtin

Ish-i dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka reaguar pas deklaratës së Departamentit amerikan të Shtetit, duke u shprehur zhgënjim me vendimin e Qeverisë Kurti për targat. Grenell, nëpërmjet Twitter-it ka shkruar me ironi

Read Full Article
FBI-ja bastisi shtëpinë e Trump, reagon Grenell

FBI-ja bastisi shtëpinë e Trump, reagon Grenell

Richard Grenell, ish-emisari amerikan për dialogun Kosovë dhe Serbi dhe ish-ambasador në Gjermani ka thënë se “Trump është më i fortë se kurrë më parë”, pas lajmit për bastisjen e rezidencës së tij në Florida. FBI-ja e ka bastisur shtëpinë

Read Full Article
Zhvillimet në veri deri te tërheqja e vendimit për vendosjen e reciprocitetit

Zhvillimet në veri deri te tërheqja e vendimit për vendosjen e reciprocitetit Updated

“Tërhiqet” Qeveria e Kosovës: E shtyen për një muaj vendosjen e reciprocitetit Qeveria e Kosovës e drejtuar nga Albin Kurti është tërhequr nga vendimi për vendosjen e reciprocitetit, eapoeton Gazeta Blic. Ky vendim për shtyrjen e vendosjes së reciprocitetit vjen

Read Full Article