Back to homepage

Etiketë "Sali Berisha"

Berisha: Përgëzoj RMV, vendim i guximshëm

Berisha: Përgëzoj RMV, vendim i guximshëm

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar lidhur me miratimin e propozimit francez nga Parlamenti i Maqedonisë së Veriut. Në një reagim në llogarinë e tij në “Facebook”, Berisha shkruan se PD përgëzon vendin fqinj për vendimin e guximshëm

Read Full Article
Zgjedhjet në PD/ Nuk ka surpriza, Berisha rizgjidhet kryetar i ri i Partisë Demokratike

Zgjedhjet në PD/ Nuk ka surpriza, Berisha rizgjidhet kryetar i ri i Partisë Demokratike

Ish-kryeministri Sali Berisha është rizgjedhur pas nëntë vitesh kryetar i Partisë Demokratike, në zgjedhjet e zhvilluara ditën e sotme nga Komisioni i Rithemelimit. Në garë për këtë post ishin ish-kryeministri Sali Berisha dhe ish-kryetari i PD-së në Kukës, Ibsen Elezi.

Read Full Article
Berisha: Sot ka një opozitë të vërtetë në Shqipëri! Do garoj për kryetar të PD-së

Berisha: Sot ka një opozitë të vërtetë në Shqipëri! Do garoj për kryetar të PD-së

Ish-kreu i PD-së, Sali Berisha tha këtë të mërkurë se do të garojë në zgjedhjet për kryetar në PD dhe se nuk do të krijohet parti tjetër. “Me humbjen e partisë aksionet ranë në shifra  të mjera, por vendimi i

Read Full Article
Kryesia e PD-së përjashton përfundimisht Sali Berishën dhe deputetët që e mbështesin atë

Kryesia e PD-së përjashton përfundimisht Sali Berishën dhe deputetët që e mbështesin atë

Sali Berisha është përjashtuar përgjithmonë nga Partia Demokratike. Kryesia e PD-së i ka hequr ish-liderit demokrat dhe të drejtën për të qenë anëtar i thjeshtë i partisë. Në një mbledhje maratonë të kryesisë, që ka nisur në orën 19:00 të

Read Full Article
Skenë lufte apo kryeqyteti shqiptar? Pamjet e rënda të protestës së thirrur nga Berisha

Skenë lufte apo kryeqyteti shqiptar? Pamjet e rënda të protestës së thirrur nga Berisha

Skenë lufte apo kryeqyteti shqiptar, Tirana, është pyetja që mund t’ju vijë në mendje kur shikoni fotot e kësaj të shtune, nga situata e krijuar prej protestës në selinë blu. Kjo e shtunë ka shënuar kulmin e një lëvizje që

Read Full Article