Back to homepage

Etiketë "SARS-CoV-2"

1.254 новозаразени и 21 смртен случај од коронавирус

1.254 новозаразени и 21 смртен случај од коронавирус

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие се направени 5.082 тестирања, а има 1.254 новоинфицирани со новиот коронавирус SARS-CoV-2. Новозаболените со КОВИД-19 се од: Скопје – 655 Битола – 87 Куманово – 55 Тетово и Кавадарци – по 46

Read Full Article