Back to homepage

Etiketë "Sasho Mijallkov"

Mijallkov nesër nuk shkon në burgun në Strugë – ka kërkuar anulim për 15 ditë

Mijallkov nesër nuk shkon në burgun në Strugë – ka kërkuar anulim për 15 ditë

Ish-shefi i policisë sekrete, Sasho Mijallkov, nesër nuk do ta fillojë vuajtjen e dënimit prej tre vitesh në burgun e Strugës. Tv Telma ka bërë të ditur se Mijallkov ka kërkuar dy javë vonesë në vuajtjen e dënimit me burg,

Read Full Article
Si Mijalkov nga pasuria prej 1.5 milionë, për 7  vite arriti në pasuri prej 36 milionë eurove?

Si Mijalkov nga pasuria prej 1.5 milionë, për 7 vite arriti në pasuri prej 36 milionë eurove?

Pasuria që Mijalkov nuk e ka pasur apo nuk e ka raportuar shtatë vjet më parë do të kalojë nën kontrollin e shtetit. Shtrohet pyetja, si ka mundësi që cili do person fizik nga një pasuri prej 1.5 milionë euro,

Read Full Article
Pasuria përallore që iu konfiskua Sasho Mijallkovit nga Prokuroria Publike

Pasuria përallore që iu konfiskua Sasho Mijallkovit nga Prokuroria Publike

Gjykata Themelore Publike– Shkup ka miratuar marrëveshjet e arritura ndërmjet prokurores publike Lile Stefanova nga Prokuroria Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit dhe të dyshuarve Sasho Mijalkov dhe Todor Mirçevski për rastin “Imperia”, njoftojnë nga Prokuroria

Read Full Article
Mijallkovi infektohet me koronavirus! Shtyhet seanca gjyqësore

Mijallkovi infektohet me koronavirus! Shtyhet seanca gjyqësore

Seanca gjyqësore për rastin “Parcelat në Vodno” sot nuk u mbajt për shkak të mungesës së të akuzuarit Sasho Mijallkov. Siç njoftoi gjykatësi Ilia Trpkov, mbrojtja e të akuzuarit ka informuar gjykatën se i njëjti është pozitiv me koronavirus. Pozitivë

Read Full Article
Pas Mijallkovit, mund të lirohet edhe Orce Kamçevi?

Pas Mijallkovit, mund të lirohet edhe Orce Kamçevi?

Për gjykatësin i cili ndërpreu pushimin shëndetësor para se të vendosej për lirimin e ish shefit të DSK-së Sasho Mijallkov ka pasur zëvendësim nga tjetër gjykatës, sqarojnë nga Gjykata e Apelit. Pavarësisht se kishte zëvendësues, gjykatësi Enver Bexheti, siç njoftoi

Read Full Article