Back to homepage

Etiketë "Sergei Lavrov"

Sergei Lavrov: Perëndimi po e kthen Maqedoninë në “mjet” në lojën antiruse

Sergei Lavrov: Perëndimi po e kthen Maqedoninë në “mjet” në lojën antiruse

Perëndimi po përpiqet t’i kthejë Malin e Zi dhe Maqedoninë e Veriut në “mjet” në lojën anti-ruse, tha ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov në një intervistë të publikuar në ueb faqen e MPJ-së ruse, njofton “TASS”. “Ju mund të

Read Full Article
Vizita e Lavrovit në Beograd, MPJ: E kemi refuzuar kërkesën për shfrytëzim të hapësirës ajrore

Vizita e Lavrovit në Beograd, MPJ: E kemi refuzuar kërkesën për shfrytëzim të hapësirës ajrore

Ministria e Punëve të Jashtme edhe zyrtarisht informon se ka refuzuar kërkesën e Ambasadës së Rusisë për shfrytëzimin e hapësirës ajrore të Maqedonisë së Veriut për fluturimin e avionit të ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov, i cili më parë

Read Full Article
Anulohet vizita e Lavrovit në Serbi, shkak mbyllja e hapësirave ajrore

Anulohet vizita e Lavrovit në Serbi, shkak mbyllja e hapësirave ajrore

Vizita e Ministrit të Jashtëm të Rusisë, Sergei Lavrov, në serbi është anuluar, shkak është bërë mbyllja e hapësirës ajrore. Një burim bëri me dije për Interfax, se Sergei Lavrov nuk do të udhëtojë drejt Serbisë, pasi shtet rreth Serbisë

Read Full Article
Vuçiç pret nesër Lavrovin në Beograd, 3 shtete bllokojnë hapësirën ajrore për ministrin rus

Vuçiç pret nesër Lavrovin në Beograd, 3 shtete bllokojnë hapësirën ajrore për ministrin rus

Mali i Zi, Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria kanë bllokuar hapësirën ajrore për ministrin e jashtëm rus, Sergei Lavrov, cili sipas agjendës pritet ta vizitojë Beogradin më 6 e 7 qershor. Sipas danas këto 3 vende s’do ta lejojnë hapësirën

Read Full Article
Një ditë para se të vijë në Ohër, Vuçiqi do ta presë në Beograd kryediplomatin rus

Një ditë para se të vijë në Ohër, Vuçiqi do ta presë në Beograd kryediplomatin rus

Një ditë para se të vijë në Ohër në samitin e radhës në “Open Balkan”, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të pres në Beograd ministri rus të Punëve të Jashtëm, Sergei Lavrov. Këtë e konfirmoi zëdhënësja e Ministrisë së

Read Full Article