Back to homepage

Etiketë "Sergio Mattarella"

Pendarovski priti homologun e tij italian, Mattarella

Pendarovski priti homologun e tij italian, Mattarella Updated

Presidenti Stevo Pendarovski sot me nderimet më të larta shtetërore dhe ushtarake priti Presidentin e Republikës së Italisë, Sergio Mattarella, i cili ndodhet për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut, transmeton Portalb.mk. Presidenti Pendarovski dhe presidenti Mattarella zhvilluan takim kokë

Read Full Article
Presidenti i Italisë, Sergio Mattarella për vizitë në Maqedoninë e Veriut

Presidenti i Italisë, Sergio Mattarella për vizitë në Maqedoninë e Veriut

Presidenti i Republikës së Italisë, Sergio Matarela, sonte në orët e mbrëmjes do të arrijë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Në Shkup, siç kumtoi Ambasada e Italisë, presidenti Matarella nesër do të takohet me presidentin Stevo

Read Full Article