Back to homepage

Etiketë "SHBA"

Të shtëna me armë zjarri në SHBA, vdes gazetarja 25-vjeçarja

Të shtëna me armë zjarri në SHBA, vdes gazetarja 25-vjeçarja

Gazetarja 25 vjeçare, Sierra Jenkins ishte mes personave që u qëlluan dhe u vranë mëngjesin e së shtunës në Norfol, Virxhinia. Jenkins po largohej nga një restorant në qendër të qytetit Norfolk, Chicho’s Pizza Backstage, kur u gjend pranë një

Read Full Article
SHBA, 500 trupa të tjerë dislokohen në Evropë për të forcuar mbrojtjen e NATO-s

SHBA, 500 trupa të tjerë dislokohen në Evropë për të forcuar mbrojtjen e NATO-s

Shtetet e Bashkuara po dërgojnë 500 ushtarë të tjerë për të përforcuar praninë e tyre në Evropë. Një zyrtar i lartë i Departamentit të Mbrojtjes deklaroi sot në një videokonferencë me gazetarët se ushtarët do të dërgoheshin në Gjermani, Greqi,

Read Full Article
Miratohet rezoluta e Shqipërisë dhe SHBA-së për Ukrainën

Miratohet rezoluta e Shqipërisë dhe SHBA-së për Ukrainën

Rezoluta për Ukrainën e propozuar nga Shqipëria dhe SHBA për Ukrainën është miratuar këtë të diel për të shkuar në sesionin special të Emergjencës në Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara. Me anë të një postimi në rrjetet sociale,

Read Full Article
Mediat amerikane: Zelensky refuzoi ofertën për evakuim

Mediat amerikane: Zelensky refuzoi ofertën për evakuim

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, hodhi poshtë një ofertë të Uashingtonit për të ndihmuar në evakuimin e tij nga Ukraina, raportojnë mediat amerikane. Zelensky tha se “lufta është këtu – unë kam nevojë për municion, jo për udhëtim”, raporton Associated Press,

Read Full Article
Rusia bllokon dënimin e agresionit, nuk kalon rezoluta e Shqipërisë dhe SHBA-ve

Rusia bllokon dënimin e agresionit, nuk kalon rezoluta e Shqipërisë dhe SHBA-ve

Nuk ka kaluar në Këshllin e Sigurimit të OKB-së rezoluta e Shqipërisë dhe SHBA-së që dënon Rusinë për agresionin ndaj Ukrainës. Shqipëria, që është një anëtar jo i përhershëm i Këshillit të Sigurimit, bashkë me SHBA-në ka propozuar që me

Read Full Article