Back to homepage

Etiketë "Shkup"

Arrestohet 47 vjeçari nga Shkupi

Arrestohet 47 vjeçari nga Shkupi

Me datë 02.03.2023 në ora 21:20 në afërsi të Krivollakut, zyrtarë policorë kanë ndaluar 47 vjheçarin B.G. nga fshati Vollkovë e Shkupit. “Gjatë kontrollit të automjetit “Mercedes” me targa të Shkupit, të cilin e drejtonte, janë gjetur 6 emigrantë (3

Read Full Article
Delikuenca në rritje. Policia arreston adoleshentë për hajdutllëk!

Delikuenca në rritje. Policia arreston adoleshentë për hajdutllëk!

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në afërsi të Bit Pazarit ka privuar nga liria 18 vjeçarin E.E. dhe të tjerë të moshës 17 vjeçe, që të gjithë nga Shkupi. Personat e arrestuar me dhunë

Read Full Article
Aksident i rëndë në Shkup, gjashtë persona të lënduar

Aksident i rëndë në Shkup, gjashtë persona të lënduar

Sot në ora 04:35 të mëngjesit është raportuar se në rrugën “Bellasica”, përballë kryqëzimit me bulevardin “Goce Dellçev”, ka ndodhur një aksident në komunikacion ndërmjet dy automjeteve “Volkswagen Passat”, të dyja me targa të Shkupit, njërin e drejtonte D. M.

Read Full Article
Arrestohet një 28-vjeçar në Shkup

Arrestohet një 28-vjeçar në Shkup

MPB njofton se sot ka arrestuar një 28-vjeçar nga Shkupi i cili kërkohej për vuajtjen e dënimit me burg. “Sot (10.08.2022) në ora 16:45, zyrtarë policorë nga Ekipi Operativ – hetime në SPB Shkup në vendbanimin Shuto Orizare në Shkup

Read Full Article
“Kryesia e ndërmarrjes gënjen”, reagojnë 32 ish-punonjësit e Higjienës Komunale

“Kryesia e ndërmarrjes gënjen”, reagojnë 32 ish-punonjësit e Higjienës Komunale

Pas njoftimit të N.P. “Higjiena Komunale”, kanë reaguar 32-punëtorët e përzënë nga puna. Tashmë ish punonjësit e kësaj ndërmarrjeje thonë se janë larguar nga puna për pazare politike, ndërkaq mohojnë deklaratat e Drejtorisë se të njëjtit nuk kanë qenë të

Read Full Article