Back to homepage

Etiketë "Shkupi"

Tifozët e Shkupit e ‘ndezin’ stadiumin e Prishtinës. Në tokën tonë, në tokën e Adem Jasharit | VIDEO

Tifozët e Shkupit e ‘ndezin’ stadiumin e Prishtinës. Në tokën tonë, në tokën e Adem Jasharit | VIDEO

Një atmosferë e jashtë zakonshme mbretëruar në stadiumin “Fadil Vokrri” aty ku po ndeshen Ballkani dhe Shkupi. Siguroi grupet e Conference League, Ballkani duartrokitet nga tifozët e Shkupit Ballkani shkruan historinë dhe bëhet skuadra e parë shqiptare që arrin të

Read Full Article
Qyteti i Strugës në hall me qentë endacak

Qyteti i Strugës në hall me qentë endacak

Qytetarët struganë thonë se situata me qentë endacakë në këtë qytet është alarmante. Sulmet janë bërë më të shpeshta, pasi vetëm javën e kaluar dy fëmijë të mitur dhe dy gra janë sulmuar dhe kanë përfunduar në spital, ndërsa një

Read Full Article
Regjim i posaqëm trafiku nesër në Shkup

Regjim i posaqëm trafiku nesër në Shkup

MPB njofton qytetarët se me datë 14.05.2022 (e shtunë), në periudhën prej orës 09:00 deri në ora 12:00, për shkak garës “Trio Triathlon”, MPB do të ndërmarrë masa për regjim të veçantë të komunikacionit në rrugë të caktuara në Shkup.

Read Full Article
Arrestohet një 69-vjeçare nga Shkupi

Arrestohet një 69-vjeçare nga Shkupi

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se sot, në ora 14:00, në rrugën “Ilinden” është arrestuar O.J.(69) nga Shkupit. Siç qëndron në njoftim, për të ishte shpallur fletarrest nga Gjykata Themelore Shkupi 1 për mbajtjen e dënimit me burg

Read Full Article