Back to homepage

Etiketë "Shqipëri"

Shuhet ish Presidenti Nishani

Shuhet ish Presidenti Nishani Updated

Ish-Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani ka ndërruar jetë në moshën 56 vjeçare. Prej më shumë se një muaj ,ish-Presidenti u tranferua nga spitali Shefqet Ndroqi në një spital në Gjermani për një trajtim më të specializuar, por sipas

Read Full Article
Të shtëna me armë zjarri në Tiranë

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë

Mbrëmjen e së dielës janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në zonën e Kombinatit në Tiranë. Policia bën me dije se gjatë një përleshjeje me sende të forta mes dy personave, njëri prej tyre ka nxjerrë armën duke qëlluar

Read Full Article
Paga minimale: Në Maqedoninë e Veriut më e lartë se në Shqipëri dhe Kosovë

Paga minimale: Në Maqedoninë e Veriut më e lartë se në Shqipëri dhe Kosovë

Ndër tre shtete ku jetojnë shqiptarët (Shqipëri, Kosovë e Maqedoni e Veriut), paga minimale më e lartë është në vendin tonë (Maqedonia e Veriut) ku vlera e pagës minimale arriti në 292 euro. Në Shqipëri paga minimale është 244 euro

Read Full Article
Humbja në zgjedhjet e 6 marsit, Basha: Secili të mbajë përgjegjësi! Duhet të bëjmë ndryshime

Humbja në zgjedhjet e 6 marsit, Basha: Secili të mbajë përgjegjësi! Duhet të bëjmë ndryshime

Në mbledhjen me krerët e degëve për analizën dhe rezultatin e zgjedhjeve të 6 marsit, Lulzim Basha tha se secili duhet të mbajë përgjegjësi, duke nisur nga ai vetë. Ndër të tjera tha se për një parti më të fortë

Read Full Article
PS merr bashkinë e Vorës! Pritet të fillojë numërimi i votave në pesë bashkitë e tjera

PS merr bashkinë e Vorës! Pritet të fillojë numërimi i votave në pesë bashkitë e tjera

Zgjedhësit e Vorës, Shkodrës, Durrësit, Dibrës, Lushnjës e Rrogozhinës votuan sot në zgjedhjet e pjesshme lokale për të caktuar kryetarin e ri të bashkisë. Mbi 160 mijë qytetarë me të drejtë vote iu përgjigjen thirrjes për të marrë pjesë në

Read Full Article