Back to homepage

Etiketë "Sllupçan"

Ahmeti: Nuk ka pasur propozim zyrtar për të dërguar Teuta Arifin ambasadore

Ahmeti: Nuk ka pasur propozim zyrtar për të dërguar Teuta Arifin ambasadore Updated

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim rreth spekulimeve se a ka qenë apo jo e propozuar Teuta Arifi për ambasadore ai tha se nuk ka pasur propopzim zyrtarë dhe nuk ka pas asnjë iniciativë të kësaj natyre. Nuk ka pasur

Read Full Article
Osmani prononcohet për Lapidarin në Sllupçan: U respektuan të gjitha procedurat

Osmani prononcohet për Lapidarin në Sllupçan: U respektuan të gjitha procedurat

Ministri i jashtëm, Bujar Osmani në konferencën për media është pyet nga gazetarët rreth aktivitetit të djeshëm të komunës së Likovës, respektivisht inaugurimin e lapidarit të lirisë ku të ftuar ishin zyrtarë të BDI, qeverisë dhe kuvendit, njofton Agjencia e

Read Full Article
Për VMRO-DPMNE lapidari i UÇK-së është një gënjeshtër

Për VMRO-DPMNE lapidari i UÇK-së është një gënjeshtër Updated

Nga partia e Mickoskit, VMRO-DPMNE kanë reaguar pas përurimit të monumentit për nder të dëshmorëve të UÇK-së në Sllupçan. Nga CMRO-DPMNE, thonë se komuna e Likovës po priste të hapte një fabrikë, ndërkaq monumentin e quajnë “gënjeshtër të BDI-së.” “Është

Read Full Article
Sllupçan, Ahmeti shpalos raportin e gjeneralëve amerikan mbi fuqinë e UÇK-së

Sllupçan, Ahmeti shpalos raportin e gjeneralëve amerikan mbi fuqinë e UÇK-së

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti nga Sllupçani, me rastin e hapjes së kullës përkujtimore për nder të ushtarëve të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare tha se ky monument i bashkon popujt në Maqedoninë e Veriut. Ahmeti theksoi se UÇK

Read Full Article
Lapidari i dëshmorëve në Sllupçan, Grubi: Historia e vitit 2001, histori përbërëse e shtetit

Lapidari i dëshmorëve në Sllupçan, Grubi: Historia e vitit 2001, histori përbërëse e shtetit Updated

Zëvëndëskryeministri i parë Artan Grubi ishte i ftuar në manifestimin tradicional të organizuar nga Bashkësia Fetare Islame bashkë me shumë personalitete të tjera. “Sot morëm pjesë me kolegë ministra dhe kryetarin Ali Ahmeti në manifestimin tradicional të organizuar nga BFI,

Read Full Article