Kthehu në faqen kryesore

Etiketa "Sondazhi"

Hulumtim i ri: BDI 8%, ASH 3 dhe Lëvizja Besa me 1% përkrahje. Alternativa “zhduket”

Hulumtim i ri: BDI 8%, ASH 3 dhe Lëvizja Besa me 1% përkrahje. Alternativa “zhduket”

BDI fiton tek shqiptarët e VMRO-DPMNE tek elektorati maqedonas, kështu tregon hulumtimi i fundit, i përgatitur në kuadër të “Programit për përkrahje parlamentare”, që e zbatojnë Instituti demokratik kombëtar (NDI), Institui për demokraci “Societas Civilis” – Shkup (IDSCS), Qendra për

Read Full Article
Sondazhi i ri, BDI dhe Ali Ahmeti vazhdojnë kryesimin tek elektorati shqiptar

Sondazhi i ri, BDI dhe Ali Ahmeti vazhdojnë kryesimin tek elektorati shqiptar

Rreth gjysma ose 54,2% e të anketuarve mendojnë se zgjedhjet duhet të mbahen në afat të rregullt në vitin 2024. Pothuajse dy të tretat ose 61.3% e të anketuarve do të votonin nëse zgjedhjet do të mbaheshin nesër. Sipas vlerësimit

Read Full Article
Sondazhet e fundit: Ali Ahmeti ruan primatin te votuesit shqiptarë

Sondazhet e fundit: Ali Ahmeti ruan primatin te votuesit shqiptarë

Ali Ahmeti ruan primatin te votuesit shqiptarë. Këtë e thonë sondazhet e fundit nga IRI amerkan dhe Institutit për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS), njofton Flaka Hulumtimi i IRI-t tregon që politikani më popullor është ish kryeministri i vendit, Nikolla

Read Full Article
Në dy sondazhet e fundit, BDI kryeson te shqiptarët. Sondazhin e fundit e publikoi IRI

Në dy sondazhet e fundit, BDI kryeson te shqiptarët. Sondazhin e fundit e publikoi IRI

Në anketën e fundit të Institutit Ndërkombëtar Republikan – IRI të publikuar sot, por edhe në anketën e Institutit për Hulumtime Politike nga Shkupi (IPIS) të publikuar para tre ditëve, BDI kryeson tek blloku politik shqiptar ndërsa VMRO-DPMNE është para LSDM-së,

Read Full Article
Sondazhi i ri, partitë shqiptare në pushtet 8%, partitë opozitare 3%

Sondazhi i ri, partitë shqiptare në pushtet 8%, partitë opozitare 3%

Në anketën e bërë publike të enjten nga IPSOS, BDI e Ali Ahmetit kryeson me 6% kundrejt Lëvizjes Besa, Aleancës për Shqiptarët, PDSH dhe Alternativa, Me 2% radhitet e dyta partia që aktualisht drejtohet nga Arben Taravari, ASH, kurse me

Read Full Article

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare