Back to homepage

Etiketë "Tajvan"

Lufta në Tajvan do të ishte “shkatërruese”

Lufta në Tajvan do të ishte “shkatërruese”

Konflikti në Ngushticën e Tajvanit do të ishte “shkatërrues”, ka paralajmëruar të shtunën Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin, teksa e ka kritikuar mungesën e gatishmërisë së Kinës për t’u përfshirë në bisedime. Ai ka thënë se e gjitha bota

Read Full Article
Tërmet i fuqishëm në Tajvan

Tërmet i fuqishëm në Tajvan

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë ndërmjet 6.1 dhe 6.6 ka tronditur brigjet e Tajvanit – por nuk ka rrezik për cunami. Autoritetet tajvaneze thanë se tërmeti, që ndodhi në orën 15:23 të së hënës, ishte 27 kilometra nën sipërfaqen

Read Full Article