Back to homepage

Etiketë "Tërmet"

Detaje rreth tërmetit të sotëm që u ndje edhe në Shkup

Detaje rreth tërmetit të sotëm që u ndje edhe në Shkup Updated

Tërmeti i mëngjesit të sotëm është ndjerë edhe në Shkup, përcjell TV21. Këtë e konfirmojnë edhe autoritetet për mbikëqyrje sizmike në vend. Rrjeti sizmik telemetrik i Republikës së Maqedonisë, me stacione në Shkup, Valandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë, i mirëmbajtur

Read Full Article
Lëkundje tërmeti në Durrës

Lëkundje tërmeti në Durrës

Një lëkundje sizmike është ndjerë në qytetin e Durrësit, pak minuta më parë. Raportohet se ky tërmet ishte me magnitudë 3.5 e shkallës rihter. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë në detin Adriatik, ndërsa ka pasur një thellësi prej 10

Read Full Article
Tërmet i fuqishëm në Tajvan

Tërmet i fuqishëm në Tajvan

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë ndërmjet 6.1 dhe 6.6 ka tronditur brigjet e Tajvanit – por nuk ka rrezik për cunami. Autoritetet tajvaneze thanë se tërmeti, që ndodhi në orën 15:23 të së hënës, ishte 27 kilometra nën sipërfaqen

Read Full Article
Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut

Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut

Pasditen e sotme Në Maqedoninë e Veriut është regjistruar tërmet me fuqi prej 2,5 ballëve sipas shkallës Rihter, përcjell TV21. Epiqendra e tërmetit ka qenë 15 kilometra në juglindje të Manastirit, me një thellësi prej 15 km.

Read Full Article
Tërmet në Detin Adriatik, dridhjet ndihen në shtatë shtete

Tërmet në Detin Adriatik, dridhjet ndihen në shtatë shtete

Tërmeti me fuqi 5.5 ballë sipas shkallës Rihter është ndjerë në shtatë shtete. Epiqendra e tërmetit që ishte në detin Adriatik apo në Florina të Greqisë, është ndjerë në Maqedoninë e Veriut, Shqipëri, Kosovë, Serbi, Mal të Zi dhe Bullgari,

Read Full Article