Back to homepage

Tag "Tërmet"

Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut

Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut

Pasditen e sotme Në Maqedoninë e Veriut është regjistruar tërmet me fuqi prej 2,5 ballëve sipas shkallës Rihter, përcjell TV21. Epiqendra e tërmetit ka qenë 15 kilometra në juglindje të Manastirit, me një thellësi prej 15 km.

Read Full Article
Tërmet në Detin Adriatik, dridhjet ndihen në shtatë shtete

Tërmet në Detin Adriatik, dridhjet ndihen në shtatë shtete

Tërmeti me fuqi 5.5 ballë sipas shkallës Rihter është ndjerë në shtatë shtete. Epiqendra e tërmetit që ishte në detin Adriatik apo në Florina të Greqisë, është ndjerë në Maqedoninë e Veriut, Shqipëri, Kosovë, Serbi, Mal të Zi dhe Bullgari,

Read Full Article
Tërmeti i mbrëmshëm në vend nxori qytetarët në rrugë

Tërmeti i mbrëmshëm në vend nxori qytetarët në rrugë

Një tërmet me magnitudë 5.4 ballë ka tronditur mbrëmjen e djeshme gjithë rajonin. Tërmeti ka ndodhur 6 kilometra në veriperëndim të qytetit të Follorinës në Greqi, ndërsa dridhjet janë ndjerë në Greqi, Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Serbi, Mal të Zi e

Read Full Article
Tërmet me magnitudë 5,5. Vendet e prekura: Bullgari, Greqi, Kosova, Mal i Zi, Serbia, Maqedonia dhe Shqipëria

Tërmet me magnitudë 5,5. Vendet e prekura: Bullgari, Greqi, Kosova, Mal i Zi, Serbia, Maqedonia dhe Shqipëria

Një tërmet me magnitudë 5,5 ballë sipas shkallës Rihter u regjistruar rreth orës  22:43 6 km nga Follorina e Greqisë. Tërmeti u ndi fuqishëm në Bullgari, Greqi, Kosova, Mal i Zi, Serbia, Maqedonia dhe Shqipëria, njofton Kronika Fuqia e tërmetit,

Read Full Article
Tërmet në Maqedoninë e Veriut

Tërmet në Maqedoninë e Veriut

Rreth orës 11:50 në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar dridhje tërmeti, përcjell TV21. Tërmeti është regjistruar 70 kilometra larg Shkupit, gjegjësisht në Çeshinovë, rajoni i Koçanit. Tërmeti ka qenë me intensitet prej 2,9 njësive sipas shkallës së Rihterit, me një

Read Full Article