Back to homepage

Etiketë "Tërmeti"

Tërmeti “prek” Greqinë, lëkundjet ndihen edhe tek ne!

Tërmeti “prek” Greqinë, lëkundjet ndihen edhe tek ne!

Një tërmet me magnitudë 3.6 ka ndodhur pak pas orës 1:30 të mëngjesit të së hënës në Follorinë të Greqisë. Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra e lëkundjes ndodhej 18 kilometra në veri-veriperëndim të Krystallopigi, ndërsa thellësia u vlerësua në 10 kilometra.

Read Full Article
Italia goditet nga një tërmet me magnitudë 4.6

Italia goditet nga një tërmet me magnitudë 4.6 Updated

Një tërmet me magnitudë 4.6 u regjistrua mbrëmë në jug të Italisë, në Molise. Mediat italiane raportojnë se epiqendra ishte në provincën e Campobasso. Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë, tërmeti kishte një thellësi prej 23

Read Full Article
Tërmet në Maqedoninë e Veriut. Epiqendra në…

Tërmet në Maqedoninë e Veriut. Epiqendra në…

Rreth orës 2:40 mëngjesit të së mërkurës, 5 kilomentra nga Shtipi ka goditur një tërmet me fuqu 2.9 shkallë, njofton Flaka Tërmet është ndier edhe në vendbanimet për rreth. Nuk raportohet për dëmë materiale. Flala

Read Full Article
Tërmeti shkatërrues, raportohen për 14 viktima dhe qindra të plagosur

Tërmeti shkatërrues, raportohen për 14 viktima dhe qindra të plagosur

Një tërmet me magnitudë 6.5 goditi Ekuadorin një ditë më parë. Raportohet se janë 14 viktimat dhe 126 të plagosurit por mendohet se numri të jetë më i madh. Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së regjistroi epiqendrën e tërmetit në rajonin bregdetar

Read Full Article
90 pasgoditje pas tërmetit me magnitudë 6.4 në Turqi

90 pasgoditje pas tërmetit me magnitudë 6.4 në Turqi

Agjencia e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) deklaroi se pas tërmetit me magnitudë 6,4 që ndodhi dje në provincën jugore turke Hatay, ndodhën edhe 90 pasgoditje, më e madhja prej të cilave ishte 5,8 ballë. “Dje në orën 20:04

Read Full Article