Back to homepage

Etiketë "Tërmeti"

Vdes 12-vjeçari i cili u nxor nga rrënojat gati 300 orë pas tërmetit

Vdes 12-vjeçari i cili u nxor nga rrënojat gati 300 orë pas tërmetit

Samir Muhammed Accar dhe bashkëshortja e tij u dërguan në spital me ambulancë, ndërsa fëmija i tyre nuk mundi të mbijetojë pavarësisht ndërhyrjeve të kryera pas nxjerrjes nga rrënojat. Ka ndërruar jetë fëmija i cili u nxor nga rrënojat e

Read Full Article
6 vjeçarja nxirret e gjallë nga rrënojat në Turqi, u gjet mbi trupin e motrës së vdekur

6 vjeçarja nxirret e gjallë nga rrënojat në Turqi, u gjet mbi trupin e motrës së vdekur

Forcat e shpëtimit vijojnë të gjejnë të mbijetuar në Turqi pas 13 ditësh kërkime. Një vajzë 6 vjeçare u gjet nën rrënoja e gjallë ndërsa po qëndronte mbi trupin e motrës së saj të pajetë. Ndërkaq dy prindër bashkë me

Read Full Article
Nuk ndalen tërmetet në Turqi, orët e vona të natës shënojnë lëkundje me magnitudë 5.1 ballë

Nuk ndalen tërmetet në Turqi, orët e vona të natës shënojnë lëkundje me magnitudë 5.1 ballë

Lëkundje tërmeti me magnitudë 5.1 është shënuar në orët e vona të natës në Turqi. Epiqendra e lëkundjeve ka qenë në lagjen Göksun të Kahramanmaraş, por janë ndjerë edhe në krahinat përreth. Presidenca e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD)

Read Full Article
Zogu shpëtoi një familje nga tërmeti në Turqi, lëshoi tinguj të çuditshëm para tërmetit

Zogu shpëtoi një familje nga tërmeti në Turqi, lëshoi tinguj të çuditshëm para tërmetit

Një zog i llojit paraket i shpëtoi jetën familjes së saj duke bërë tinguj të ‘çuditshëm’ përpara tërmetit shkatërrues të Turqisë. Familja e kishte blerë zogun Mavis vetëm tre muaj para tragjedisë. Siç raportohet, familja Cimen kishte shijuar shoqërinë e

Read Full Article
U nxorr i gjallë nga rrënojat pas 13 ditësh, por vdes në spital

U nxorr i gjallë nga rrënojat pas 13 ditësh, por vdes në spital

Edhe pse kanë kaluar 13 ditë që kur dy tërmete të fuqishme goditën Turqinë, ekipet e shpëtimit vijojnë punën për të nxjerrë njerëz që ndodhen nën rrënoja. Tre anëtarë të një familjeje, janë nxjerrë nga rrënojat e ndërtesës ku banonin

Read Full Article