Back to homepage

Etiketë "Tetovë"

Edhe një karrotrec “privat” në Tetovë/ 70% e fitimit shkon për kompanitë, 30% për komunën

Edhe një karrotrec “privat” në Tetovë/ 70% e fitimit shkon për kompanitë, 30% për komunën

Në Tetovë sot ka filluar të funksionojë karrotreci i tretë që mbledh veturat e parkuara keq. Njëri është i komunës, ndërsa dy të tjerët janë të dhëna përmes prokuorimi publik. Marrëveshja parasheh që 70% e parave që mblidhen i takojnë

Read Full Article
Zyrtare, ja kandidatët për kryetar dege të BDI në Tetovë, Gostivar dhe tetë degë të tjera

Zyrtare, ja kandidatët për kryetar dege të BDI në Tetovë, Gostivar dhe tetë degë të tjera

Agjencia e lajmeve Flaka ka arritur deri tek vendimet e Komisionit Zgjedhor Partiak për 10 degë të kësaj partie ku po organizohet zgjedhje të parakohshme brenda partiake. Siç bëri me dije Flaka, në Tetovë garojnë 1). Faton Ahmeti 2. Muhamet

Read Full Article
BDI, në Tetovë tre garues për kryetar dege. Ja emrat!

BDI, në Tetovë tre garues për kryetar dege. Ja emrat!

Agjencia e lajmeve Flaka ka arritur deri tek dokumenti zyrtar i Komisionit Zgjedhor Partiak të BDI për zgjedhjet e parakohshme brenda partiake në 10 degë të kësaj partie, për degën e Tetovës. Në garën e 19 qershorit nga ky komision

Read Full Article
Zjarri në Tetovë, dëmi mbi 12 milionë euro

Zjarri në Tetovë, dëmi mbi 12 milionë euro

Pas zjarrit të shkaktuar dje në Tetovë pronari i kompanisë PoFix duke falenderuar qytetarët dhe autoritet që ofruan ndihmë gjatë zjarrit u shpreh se dëmet materiale kalojnë shifrën e mbi 12 milionë eurove. ”Ministrisë, komunës, njerëzve maqedonve, shqiptarëve nga Kavadari

Read Full Article
Pas stuhisë vjen lehtësimi, zjarri në Tetovë u shua

Pas stuhisë vjen lehtësimi, zjarri në Tetovë u shua

Edhe në orët e mbrëmjes zjarrfikësit kanë punuar për shuarjen e plotë të zjarrit në Tetovë, i cili gjatë ditës së djeshme pas “luftës” disa orëshe u vendos nën kontroll. Zjarri filloi në ndërtesën e ish-fabrikës “Makedonija Tabak” dhe përfshiu

Read Full Article