Back to homepage

Tag "Tetovë"

Zgjedhjet në Tetovë. Ja cilat parti humbën përfaqësimin dhe cila hyri në përbërjen e re

Zgjedhjet në Tetovë. Ja cilat parti humbën përfaqësimin dhe cila hyri në përbërjen e re

Lëvizja Besa dhe Bashkimi Demokratik për Integrim – BDI kanë shënuar rritje të numrit të këshilltarëve. VMRO-DPME dhe LSDM kanë mbrojtur numrin e këshilltarëve nga përbërja e kaluar. Alternativa ka hyrë me një këshilltar në përbërjen e re. Aleanca për

Read Full Article
Zgjedhjet në Tetovë. Ja nga sa Këshilltarë fituan subjektet pjesëmarrëse | Tabela

Zgjedhjet në Tetovë. Ja nga sa Këshilltarë fituan subjektet pjesëmarrëse | Tabela

Nga gjithsej 13 subjekte që garuan në zgjedhjet e parakohshme të 20 Gushtit, vetëm gjashtë nga ata do të përfaqësohen në përbërjen e ardhëshme të Këshillit Komunal në Tetovë, njofton Flaka duke u thirrur në rezultatet e Komisionit Shtetëror Zgjedhor

Read Full Article
Zgjedhjet në Tetovë. Ja votuat që grumbulluan subjektet garuese | Tabela

Zgjedhjet në Tetovë. Ja votuat që grumbulluan subjektet garuese | Tabela

Në zgjedhjet e 20 Gushtit për Këshillin Komunal në Tetovë, Lëvizja Besa grumbulloi 9620 vota kundrejt BDI me 8702, njofton Flaka duke u thirrur në rezultatet e Komisionit Shtetëror Zgjedhor – KSHZ. Parti e tretë më e votuar pason VMRO-DPMNE

Read Full Article
Sot dita e fundit e fushatës në Tetovë, të shtunën votohet

Sot dita e fundit e fushatës në Tetovë, të shtunën votohet

Sot është dita e fundit e fushatës për zgjedhjet e Këshillit të Komunës në Tetovë, ku pasnesër qytetarët e Tetovës do tu drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur mandatarët që dod ti përfaqësojnë në parlamentin komunal. Faton Ahmeti nga

Read Full Article
Debatuan dhe pastaj pijnë kafe bashkë. Çka thanë bartësit për Këshillin e Tetovës?

Debatuan dhe pastaj pijnë kafe bashkë. Çka thanë bartësit për Këshillin e Tetovës?

Në debatin “Click21” në Tv21, bartësit për Këshillin e Tetovës dhanë qëndrimet e tyre. Dhe pas një një debati konstruktiv kandidatët e BDI, ASH, BESA, PDSH, Alternativa dhe Më mirë për Tetovën – të gjithë bashkë pijnë një kafe kafeterinë e

Read Full Article