Back to homepage

Etiketë "Tetovë"

Në Tetovë janë strehuar vetëm 8 qen endacakë! Qytetarët brengosen për fëmijët, kërkojnë zgjidhje

Në Tetovë janë strehuar vetëm 8 qen endacakë! Qytetarët brengosen për fëmijët, kërkojnë zgjidhje

Kanë kaluar 10 ditë që kur Komuna e Tetovës njoftoi se ka filluar me trajtimin e qeneve endacakë në qytet. Po edhe pas dhjetë ditësh shoqata e cila merret me trajtimin e këtyre qeneve thotë se deri më tani janë

Read Full Article
Alternativa sot ndau programin me qytetarët e disa lagjeve të Tetovës

Alternativa sot ndau programin me qytetarët e disa lagjeve të Tetovës

Bartësi i listës së Alternativës, Faton Selami sot së bashku me kandidatët për këshilltarë, deputetin Hysni Ismaili dhe kryetarin e degës së Alternativës në Tetovë, Dritan Bexheti kanë vazhduar me aktivitetet për prezantimin e programit të partisë së tyre për

Read Full Article
Bënte zhurmë dhe voziste me shpejtësi nëpër Tetovë, policia konfiskon “BMW” me targa të  Zvicërës

Bënte zhurmë dhe voziste me shpejtësi nëpër Tetovë, policia konfiskon “BMW” me targa të Zvicërës

Policia e Tetovës ka konfiskuar një veturë të tipit BMW me targa të Zvicrës pasi shoferi 23-vjeçar me banim të përkohshëm në Zvicër në orët e para të mëngjesit, respektivisht rreth orës 04:30 bënte zhurmë dhe voziste shpejtë, përcjell TV21.

Read Full Article
Sonte konventa promovuese e kandidatëve të BDI në Tetovë

Sonte konventa promovuese e kandidatëve të BDI në Tetovë

Sot, 04.08.2022 (e enjte) me fillim ne ora 20:00 ne oborrin e SHM Medicinale ne Tetove, do te mbahet Konventa Promovuese e kandidatëve për këshillin komunal të Tetovës nga rradhët Bashkimit Demokratik për Integrim!

Read Full Article
BDI nesër mban Konventën promovuese të kandidatëve për Këshillin e Tetovës

BDI nesër mban Konventën promovuese të kandidatëve për Këshillin e Tetovës

Bashkimi Demokratik për Integrim, të Enjten më datë 4 Gusht do të mbajë Konventën promovuese të kandidatëve për Këshillin komunal të Tetovës për zgjedhjet e parakohshme që pritet të mbahen më 20 Gusht të këtij viti. Konventa promovuese e kandidatëve

Read Full Article