Back to homepage

Etiketë "Tetovë"

Ndriçim publik jofunksional në disa pjesë të Tetovës, komuna në pritje të përzgjedhjes së kompanisë për kryerjen e punëve

Ndriçim publik jofunksional në disa pjesë të Tetovës, komuna në pritje të përzgjedhjes së kompanisë për kryerjen e punëve

Defektet e ndriçimit publik për çdo natë lënë në errësirë disa lagje, rrugë dhe rrugica në Komunën e Tetovës edhe pse për të njëjtin qytetarët paguajnë tatim. Ata ankohen se problemi i tillë ekziston një kohë të gjatë dhe se mungesa e

Read Full Article
Tetovë, motoçiklisti minoren përfundon në Spital me lëndime trupore

Tetovë, motoçiklisti minoren përfundon në Spital me lëndime trupore

Dje në ora 14 e 50 minuta, në SPB Tetovë, është raportuar një aksident trafiku në rrugën “JNA” në Tetovë, në të cilën kanë marë pjesë: vetura “Toyota” me targa të Tetovës, e drejtuar nga 43- vjeçari J.A. nga Tetova

Read Full Article
Tetovë, gjatë muajt prill Policia konstatoi 1780 në komunikacion

Tetovë, gjatë muajt prill Policia konstatoi 1780 në komunikacion

Në muajin prill të këtij viti, efektivët e policisë të Sektorit të punëve të Brendshme Tetovo- Stacioni i Policisë për Siguri në Trafikun Rrugor-Tetovë, në zonën më të gjerë të Tetovës, kontrollet aktuale të rregullta dhe 23 aksione të veprimeve

Read Full Article
Skejtparku përsëri pa përkujdesje, rrezikon të shndërrohet në “xhungël”

Skejtparku përsëri pa përkujdesje, rrezikon të shndërrohet në “xhungël”

Një ndër parqet e vetme në Tetovë, “Skejtparku”, ka mbetur përsëri pa mirëmbajtje nga autoritetet komunale. Kullosa të gjata rrezikojnë të shndërrojnë parkun përsëri në një zonë e cila vetëm park nuk mund të quhet, këtë e tregojnë pamjet nga

Read Full Article
Tetovë, 13 vende parkimi për personat me nevoja të veçanta

Tetovë, 13 vende parkimi për personat me nevoja të veçanta

Ndërmarrja Publike ”Parkingu” Tetovë informon se sot është bërë shënimi i 13 vendeve për parkim për personat me nevoja të veçanta, njofton Portalb. Nga NP ”Parkingu” Tetovë njoftojnë se personat me nevoja të veçanta nuk do të paguajnë për parkim në

Read Full Article