Back to homepage

Etiketë "Trickbot"

SHBA dhe Britania vendosin sanksione ndaj bandës ruse të hakerëve Trickbot

SHBA dhe Britania vendosin sanksione ndaj bandës ruse të hakerëve Trickbot

Shtetet e Bashkuara dhe Britania kanë vendosur sanksione ndaj 7 liderëve të një bande ruse të hakerëve, bandë kjo e cila njihet si Trickbot, kanë deklaruar zyrtarët nga të dyja vendet. Softueri keqdashës i Trickbot në një moment u numërua

Read Full Article