Back to homepage

Etiketë "Twitter"

Zhvillimet në veri, Qeveria: Barrikadat në veri hiqen sot, më 1 gusht

Zhvillimet në veri, Qeveria: Barrikadat në veri hiqen sot, më 1 gusht Updated

Përfaqësuesja Speciale e Sekretarit të Përgjithshëm dhe shefja e UNMIK-ut Caroline Ziadeh po ndjek me shqetësim zhvillimet në veri të Kosovës. Ajo përmes një deklarate për media ka bërë thirrje për qetësi, rivendosje të lirisë së lëvizjes dhe shmangie të

Read Full Article
Musk i përgjigjet Twitter-it pas kërcënimit të kompanisë për padi

Musk i përgjigjet Twitter-it pas kërcënimit të kompanisë për padi

Shefi ekzekutiv i kompanisë Tesla, Elon Musk ironizoi të hënën kërcënimin që Twitter-i i ka bërë për ta paditur, pas vendimit për të hequr dorë nga një marrëveshje për blerjen e kompanisë së medias sociale në një shumë prej 44

Read Full Article
Edhe Twitter ndalon reklamat në Rusi dhe Ukrainë

Edhe Twitter ndalon reklamat në Rusi dhe Ukrainë

Twitter Inc. tha se pezulloi të gjitha reklamat në Rusi dhe Ukrainë, duke kërkuar të sigurojë që postimet promovuese të mos dëmtojnë informacionin e sigurisë publike. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, kompania me bazë në San Francisko nuk do

Read Full Article