Back to homepage

Etiketë "Ukrainë"

Osmani nga Irpin: Vizita në Ukrainë është akt i mbështetjes dhe solidaritetit

Osmani nga Irpin: Vizita në Ukrainë është akt i mbështetjes dhe solidaritetit Updated

Në kuadër të vizitës së tij të punës në Ukrainë, Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, i shoqëruar nga përfaqësues të Qeverisë ukrainase, vizitoi qytetin Irpinj, në periferi të Kievit, vend i veprimeve intensive ushtarake që nga fillimi i

Read Full Article
SHBA: Agresioni rus ka objektiv presidentin e Ukrainës

SHBA: Agresioni rus ka objektiv presidentin e Ukrainës

Departamenti Amerikan i Shtetit ka thënë se beson se presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskiy, është “objektiv kryesor i agresionit rus”. Më 24 shkurt, Rusia ka nisur një sulm të gjerë ndaj Ukrainës. Sulmi gjatë ditës së parë ka lënë dhjetëra të

Read Full Article
Të gjitha sanksionet që mori SHBA kundër Rusisë

Të gjitha sanksionet që mori SHBA kundër Rusisë

Presidenti Joe Biden njoftoi të martën se Shtetet e Bashkuara po vendosin sanksione të rënda financiare ndaj bankave ruse, oligarkëve rusë dhe familjarëve të tyre, duke deklaruar se Moska ka shkelur në mënyrë flagrante ligjin ndërkombëtar duke sulmuar Ukrainën. Sanksionet

Read Full Article
Osmani: Të gjithë qytetarët tanë në Ukrainë janë të lokalizuar

Osmani: Të gjithë qytetarët tanë në Ukrainë janë të lokalizuar

Mundësia e përshkallëzimit të situatës në Ukrainë është gjithnjë e më e pranishme. Të gjithë qytetarët tanë në Ukrainë janë të lokalizuar dhe Ambasada në Kiev i ka kontaktuar ata. Familjet e diplomatëve janë kthyer, diplomatët mbeten atje dhe janë

Read Full Article