Back to homepage

Etiketë "Ursula von der Leyen"

“Gjuha maqedonase është e juaja”, Von der Leyen çon në këmbë shumicën në parlament

“Gjuha maqedonase është e juaja”, Von der Leyen çon në këmbë shumicën në parlament Updated

Parlamenti në Maqedoninë e Veriut ka nisur seancën ku po diskutohet propozimi francez, që nëse miratohet i hap rrugë integrimit të vendit në BE. Seancës i është drejtuar presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen, e cila sot qëndron

Read Full Article
Krerët e shteit në takim me kryetaren e KE,  Ursula von der Leyen

Krerët e shteit në takim me kryetaren e KE, Ursula von der Leyen

Presidenti i vendit Stevo Pendarovski, sot priti në takim kryetaren e komisionit evropian, Ursula von der Leyen. Në takim është biseduar për gjendjen aktuale politike në vend dhe proceset lidhur me integrimet evropiane. KRyetarja e KE-së, Von der Leyen, konfirmoi

Read Full Article