Back to homepage

Etiketë "Vaksinimi"

Sot nis vaksinimi mobil kundër Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Sot nis vaksinimi mobil kundër Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Prej sot fillon karvani për vaksinimin anti-kovid që deri më 3 prill do të kalojë nëpër 14 komuna dhe vendbanime: Shuto Orizare, Kratovë, Radovish, Strumicë, Novosellë, Shkup (përballë Ist Gejt Moll), Kumanovë, fshati Matejç në Likovë, Haraçinë, fshati Sandevë në

Read Full Article
Fushata për imunizimin, për dy ditë vaksinohen 1.500 persona

Fushata për imunizimin, për dy ditë vaksinohen 1.500 persona

Fushata për imunizimin e grupeve të rrezikut kundër formës së rëndë të Covid-19 – 1500 persona të vaksinuar në dy ditë Në kuadër të fushatës së gjerë të imunizimit për mbrojtjen e popullatës në rrezik nga forma e rëndë e

Read Full Article
Demiri: Të vaksinuarit me vaksina kineze të marrin dozë të tretë këtë vaksinë

Demiri: Të vaksinuarit me vaksina kineze të marrin dozë të tretë këtë vaksinë

Infektologu i Klinikës për Sëmundje Infektive dhe Febrile, dr. Ilir Demiri, gjatë paraqitjes së tij në Tv 24, bëri apel tek qytetarë që të vazhdojnë të respektojnë masat për mbrojtjen nga koronavirusi dhe të vaksinuarit me vaksinë kineze të marrin

Read Full Article
Shënon rritje interesimi i qytetarëve për t’u imunizuar kundër Covid-19

Shënon rritje interesimi i qytetarëve për t’u imunizuar kundër Covid-19

Përhapja e llojit Omikron të virusit korona ka rritur interesimin e qytetarëve për tu vaksinuar kundër Kovid19. Mjekët thonë se pavarësisht se vërehet rritje e të interesuarve për vaksinim, numrat ditor të të vaksinuarve ende lënë për të dëshiruar, shkruan

Read Full Article