Back to homepage

Etiketë "Veriu i Mitrovicës"

Rikthehet normaliteti në Jarinje

Rikthehet normaliteti në Jarinje Updated

Gjithçka i është kthyer normalitetit në pikën kufitare të vendit që lidh Kosovën me Serbinë, në Jarinje. Ajo është e hapur për qarkullim, ndërsa nuk ka kolona dhe as nevojë për pritje të gjata nga të dyja anët e kufirit.

Read Full Article
Hovenier: Masat e Qeverisë për reciprocitet, plotësisht të koordinuara me ndërkombëtarët

Hovenier: Masat e Qeverisë për reciprocitet, plotësisht të koordinuara me ndërkombëtarët

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier ka konfirmuar se vendimet e Qeverisë së Kosovës për reciprocitet me Serbinë për çështjen e targave dhe dokuemntet e hyrje-daljeve ishin “plotësisht të koordinuara me komunitetin ndërkombëtar”. Hovenier gjithashtu ka thënë se SHBA-ja mirëpret

Read Full Article
Tensionet në veri, reagon Rama: Kosova ka të drejtë të ushtrojë sovranitetin territorial!

Tensionet në veri, reagon Rama: Kosova ka të drejtë të ushtrojë sovranitetin territorial!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me tensionet gjatë natës së kaluar në very të Kosovës. Në një konferencë për shtyp së bashku me homologun spanjoll Rama tha se qeveria e Kosovës ka të drejtën dhe detyrimin të ushtrojë

Read Full Article
Në veri vendosen pankarta “Mirë se vini në bashkësinë e komunave serbe”

Në veri vendosen pankarta “Mirë se vini në bashkësinë e komunave serbe”

Qytetarët në veri të Mitrovicës sot janë zgjuar me disa mesazhe në billborde e pankarta të vendosura nëpër lokacione të ndryshme ku shkruan “Mirë së vini në bashkësinë e komunave serbe”. Ato ndodhen nëpër hyrje/daljet e katër komunave veriore ndërsa

Read Full Article
Jarinja e Bërnjaku vazhdojnë të jenë të bllokuara

Jarinja e Bërnjaku vazhdojnë të jenë të bllokuara

Policia e Kosovës, sipas detyrës zyrtare dhe autorizimeve ligjore, po vazhdon angazhimet e saj në ofrimin e sigurisë, ruajtjen e rendit dhe sigurisë publike, zbatimin e vendimeve të institucioneve të Republikës së Kosovës, si dhe ndërmarrjen e masave policore konform

Read Full Article