Back to homepage

Etiketë "Viktor Orban"

Orban do të shkojë në Moskë për gaz rus, opozita hungareze kërkon të mos përshkallëzohet situata në Ukrainë

Orban do të shkojë në Moskë për gaz rus, opozita hungareze kërkon të mos përshkallëzohet situata në Ukrainë

Kryeministri hungarez, Viktor Orban nesër pritet të jetë për vizitë zyrtare në Moskë, ku planifikon të takohet me presidentin rus Vlladimir Putin. Arsye për vizitën është kërkesa e Hungarisë për sasi shtesë të gazit natyror, transmeton Vistinomer.mk. Orban, në intervistën e

Read Full Article
Orban fiton mandatin e katërt

Orban fiton mandatin e katërt

Zgjedhjet në Hungari janë mbyllur ditën e djeshme dhe kryeministri i Hungarisë Viktor Orban ka shpallur fitoren, duke fituar kështu mandatin e tij të katërt dh triumfin e partisë së tij Fidesz. Pas rezultatit pozitiv për të, ai iu drejtua

Read Full Article