Back to homepage

Etiketë "Vladimir Putini"

Putini nuk е përmendi aspak Pendarovskin dhe Vuçiqin në fjalimin e tij

Putini nuk е përmendi aspak Pendarovskin dhe Vuçiqin në fjalimin e tij

„Vërtetmatësi” analizoi fjalimin e presidentit rus, Vlladimir Putin të datës 24 shkurt të vitit 2022, të publikuar në faqen zyrtare të Kremlinit, dhe në të në asnjë kontekst ai nuk e përmend presidentin e Maqedonisë së Veriut dhe atë të

Read Full Article
Macron telefonon Putin, zbulohet se çfarë i kërkoi

Macron telefonon Putin, zbulohet se çfarë i kërkoi

Presidenti francez Emmanuel Macron tha se ka telefonuar presidentin rus Vladimir Putin. Ai thotë se lideri ukrainas i kërkoi të kontaktonte me Putinin sepse telefonatat e Zelensky nuk po realizoheshin. Macron thotë se i telefonoi Putinit për t’i kërkuar që

Read Full Article