Back to homepage

Etiketë "VMRO-DPMNE"

VMRO-DPMNE, sonte do të mbahet protestë kundër pranimit të propozimit francez

VMRO-DPMNE, sonte do të mbahet protestë kundër pranimit të propozimit francez

Para Qeverisë sonte me fillim në ora 19 do të mbahet protestë nën moton “ULTIMATUM – Jo faleminderit” kundër pranimit të propozimin francez për heqje të vetos bullgare dhe hapje të negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE.

Read Full Article
VMRO-DPMNE: Protestë kundër rritjes së çmimit të energjisë elektrike

VMRO-DPMNE: Protestë kundër rritjes së çmimit të energjisë elektrike

Sonte, opozitarja VMRO-DPMNE do të mbajë seancë të Komitetit Ekzekutiv. Sipas informacioneve të TV21, në këtë takim do të shqyrtohet gjendja aktuale në vend, por pritet të sillet edhe vendim për protestën që do të mbahet nesër kundër rritjes së

Read Full Article
VMRO-DPMNE: Kovaçevski të tregojë se çfarë po negocion fshehurazi një ekip nga qeveria në Sofje

VMRO-DPMNE: Kovaçevski të tregojë se çfarë po negocion fshehurazi një ekip nga qeveria në Sofje

VMRO-DPMNE kërkon që kryeministri Dimitar Kovaçevski të tregojë se çka negocion në fshehtësi grupi qeveritar në Sofje dhe se baza e propozimit a është shkatërrimi i pozicioneve maqedonase. “Çfarë kërkon ekipi qeveritar në Sofje dhe a do të thotë Kovaçevski

Read Full Article
“Përplasje”, për negociatat. Opozita kërkon dorëheqje, Qeveria: Po nxitoheni

“Përplasje”, për negociatat. Opozita kërkon dorëheqje, Qeveria: Po nxitoheni

VMRO – DPMNE, partia kryesore opozitare në Maqedoninë e Veriut, bën përgjegjëse qeverinë e Dimitar Kovaçevskit për dështimin e çeljes së negociatave me BE-në. Opozita kërkoi dorëheqjen e qeverisë pasi sipas saj u negociua plani francez duke anashkaluar Kuvendin. “Maqedonia

Read Full Article
Procesi i shërbimeve administrative digjitale po ecën ngadalë

Procesi i shërbimeve administrative digjitale po ecën ngadalë

Edhe pse procesi i shërbimeve elektronike filloi vite më parë, progresi ka qenë modest deri në mesatar. Në fillim të vitit të kaluar ishin rreth 150 shërbime elektronike të ofruara plotësisht, ndërsa në momentin e shkrimit të këtij materiali ka

Read Full Article